Nem sokon múlott!

Múlt hét vasárnap került megrendezésre, a Siklós-Hőgyész bajnoki mérkőzés, ami egy vérbeli kézilabda rangadónak számít a Dél-nyugati csoportban. Most sem volt ez másképp. Lássuk részletesebben hogy mi is történt:

Katona Balázs hazai találatával vette kezdetét a mérkőzés, de gyorsan érkezett is az ellenfél részéről a válasz. 1-1-es állás után, a következő percekben felváltva estek mindkét oldalon a gólok, majd 4-5-ös vendég vezetésnél, a mérkőzés 8. percében a hazai vezetőedző, Borbándi István elérkezettnek látta hogy kikérje az első idejét. Az időkérés utáni hat percben egy flúgos futam vette kezdetét, mindkét csapatnál, mivel a hazaiak is, és a vendégek is hibát hibára halmoztak, amik kapusok által védett lövések, eladott labdák,  rontott hétméteresekben mutatkozott meg a csapatoknál. Közel hét perces gólcsendet tört meg a 15. percben szerzett góljával a hazaiak egy kiválóséga Temesvári Zalán, amivel 5-5-re módosította az eredményt. Ezek után fordulatos percek következtek, mivel Temesvári kettő perces büntetést kapott, de úgy látszott az emberhátrány, jótt tett csapatunknak. A kettő perces emberhátrányunkat sikerült lehoznunk egy 2-1-es eredménnyel, amivel menet közben vissza is vettük a vezetést magunkhoz. A vendég Vojkovics Gyula találatával sikerült az ellenfélnek gyorsan egyenlíteni, de előbb Krizmanics találatával, majd Virág Zsolt hétméteres góljával sikerült kettő gólra ellépnünk az ellenfelünktől. Sajnos nem sikerült csapatunknak megőriznie, esetleg növelnie előnyét, mivel szűk két perc alatt újra egyenlő állást mutatott az eredményjelző. Temesvári Zalánnak sikerült újabb gólt jegyeznie, és ekkor a vendégek edzője kérte ki idejét 10-9-es hazai vezetésnél. A vendégek időkérése után újabb nem várt fordulat áltt be az első játékrészből visszamaradó bő 5 percben. Előbb ki egyenlítettek a vendégek, majd a hazaiak technikai hibáit kihasználva, három gólos előnyt építettek ki maguknak a vendégeskedők. A maradék egy percben futotta még egy hazai találatra Katona révén, ezzel kialakítva a félidei 11-13-as eredményt. A második félidő egy-egy pontatlan lövéssel, és három darab két perces büntetéssel indult, ebből sajnos kettő büntetés hazai oldalon következett be. Szerencsére sikerült ezt a büntetési hullámot átvészelni, és a 35. percben a hazai edző ismét szükségesnek látta, hogy belenyúljon a játékba, mivel kikérte második idejét is a mérkőzésen. Mondhatjuk hogy jó ütemű időkérés volt, mivel a mérkőzés 39. percében ismét sikerült utolérnie csapatunknak a vendégeket, és újból egyenlő volt az állás. Ismét kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, amit a váltakozó gól szerzések és alátámasztanak. A 42. percben Dencs Balázs bravúr védésének köszönhetően ismét támadhattunk az egyenlítésért, amit sikerült és kihasználnia csapatunknak. Pár perces fej-fej melletti játék után 19-20-as eredménynél, újabb gólcsend ütötte fel a fejét közel bő négy percen keresztül. A hazai kispad próbálta ezt a gólcsendet megtörni, az utolsó időkérési lehetőségével az 51. percben, de az időkérés után a vendégeknek sikerült betalálnia a kapuba, ezzel ismét két gólra növelte előnyét a Hőgyész csapata. Mínusz két gólos hátránnyal mentünk bele az utolsó szűk tíz percbe, de sejteni lehetett hogy tartogathat még fordulatot a maradék játékidő. Így is lett! Virág Zsolt talált kapuba a hazaiak részéről, majd az ellentámadásnál a vendégek részéről Vojkovics István követett el technikai hibát, és ezt kihasználva egy szép támadás végén ismét Katona Balázs egalizálta az eredményt 21-21. Nem is habozott a vendég kispad, ki is kérte idejét. Az 54. percben csapatunk egy óriási esélyt kapott azzal, hogy beállósunk Krizmanics Gábor révén sikerült kiharcolnunk egy emberelőnyt. Sajnos rosszul sült el az emberelőnyünk, mivel döntetlen állásnál, emberelőnyben kettő technikai hibát vétettünk amiből az ellenfél profitált, és ezzel három és fél perccel a mérkőzés vége előtt kettő gólra növelte előnyét a Hőgyész. Az 58. percben vezetőedzőnk Borbándi István kapott sárga lapos figyelmeztetést. Egy-egy védett lövés után, a vendégek újból időt kértek szűk másfél perccel a vége előtt, és az időkérésük utáni támadást sikerült is gólra váltaniuk, és ezzel eldőlt hogy egy végletekig kiélezett mérkőzésen a Hőgyész csapatának sikerült megszereznie a győzelmet. A mérkőzés vége egy hazai találattal zárult, ugyanúgy mint az első félidő végén, most is Katona Balázs találata zárta a játékrészt, és ezzel kialakult a mérkőzés végeredménye 23-25-ös vendég győzelem. Amihez ezúton is gratulálunk a vendég csapatnak, és további sok sikert kívánunk nekik a folytatásban!

Borbándi István vezetőedző így látta a mérkőzést: Erős hiányérzet van bennem az utolsó 4 perc miatt. Emberelőnyben voltunk, és kaptunk 3 gólt, amire csak eggyel tudtunk válaszolni. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, kezünkben volt az egy pont legalább. Még mindig sok a hiányzó a csapatban, és amíg a vendégek folyamatosan tudtak cserélni, addig mi csak nagyon keveset, és ez a végjátékban sajnos meglátszott. Gratuláció illeti a csapatot, mert az látszik hogy ebben az évben mindenki mindenkit megtud verni.

MK Pelikán-Siklós KC - Hőgyészi SC 23-25 (11-13)