Tisztes helytállás!

Felnőtt csapatunk a Hőgyész SC otthonába látogatott Tamásiba! Aki benne van a kézilabda világában tudhatja, hogy egy Hőgyész Siklós mérkőzés mindig parázs hangulatú, preztízs mérkőzésnek számít. Ez most sem volt máshogy. A Hőgyész csapata kezdte a mérkőzést, és bár nem kezdtünk rosszul mi sem a 10. percben 6-3-ra vezetett a hazai csapat. Szerencsénkre a Hőgyész elég pontatlanul játszott, és ennek köszönhetően rengeteg labdát adtak el, amikből mi kezdhettük a támadás építkezést, de a hazai csapat hálóőrének a védései miatt a Hőgyész a 10. perc után tovább tudta növelni az előnyét. Az első félidő második felében továbbra is rosszul használtuk ki az előttünk kinálkozó lehetőségeket így a félidő végére jelentősebb hátránnyal mehettünk félidőre. A második félidő első 10 percében hasonlóan teljesített a két csapat, ám a mérkőzés 41. percében a hazai csapat beállósa Szakcsi Dávid megkapta a 3. két perces büntetését, így ő nem folytathatta tovább a mérkőzést. Ez a fordulat nekünk kedvezett jobban, ugyanis csapatunk megkezdte a felzárkózást, és a 49. percben 2 gólra csökentettük a hátrányunkat, így egy feszült utolsó 10 percbe kezdhettek bele a csapatok. Ez a feszültség valóban látszódott a csapatokon mivel négy percig egyetlen egy gól esett. Az 51. perctől egy jó 5 perces gólcsend következett, ami alatt tovább zárkozhattunk volna, de ismét bekövetkeztek nálunk a pontatlanságok, amit a Hőgyésznek sem sikerült szerencsénkre megbüntetnie. Az 56. percben a hazai csapat büntetőjével törték meg a hosszú percek óta tartott gólcsendet, és ismét 4 gólra nőtt a Hőgyész előnye. Az utolsó 3 perc nem hozott fordulatot, így az 56. percben esett góllal kialakult a mérkőzés végeredménye is.

Borbándi István vezetőedző: Az első félidőben sem játszottunk rosszul, de a helyzetek kihasználtsága nagyban befolyásolta az eredményt. A második félidőben jól használtuk ki a lehetőségeinket és 9 perccel a vége előtt 23-21 volt. Itt viszont megint elkapkodtuk a lehetőségeinket és egy tisztességes vereség lett a vége.

Hőgyész SC - MK Pelikán-Siklós KC 25-21 (15-8)