Tovább kell fejlődnünk!

A múlt héten ismét több utánpótlás korosztályunk lépett pályára, sajnos egyik csapatunknak sem sikerült pontot/pontokat szereznie.

Múlt hét pénteken az Ifjúsági III. osztályú csapatunk lépett pályára a Siklósi Táncsics Mihály Gimnázium Sportcsarnokában. Az ellenfél a Csurgói KK II. számú csapata volt, akikről tudni kell, hogy lényegében a Serdülő I. osztályban pallérozódnak. Sajnos már a mérkőzés megkezdése előtt biztossá vált hogy csapatunknak kapus nélkül kell belevágnia a mérkőzésben, ezért egy teljesen rutintalan, fiatal mezőnyjátékosunk vállalta a kapus posztot, Tóth Kevin személyében akinek ezáltal is köszönjük hogy bemerte vállalni, ezt a néha nem kellemes pozicíót. Így hát már a mérkőzés megkezdésekor tudtuk hogy nem mi vagyunk az esélyesek, és a tisztes helytállásért kellett játszanunk. Már a mérkőzés elején több góllal meglépett csapatunktól az ellenfél csapata, ami annak is köszönhető hogy rengeteg elkerülhető labda eladása volt csapatunknak. A támadójátékunk eléggé döcögött az első félidőben, ami az összeszokatlanság, illetve a bátortalanság számlájára írható. A védekezésben sem találtuk meg magunkat, ezért a Csurgó könnyű gólokat tudott szerezni, amivel magabiztos előnyt építettek ki a félidő végére (9-25). A második félidőben sikerült egy kicsit felráznia ifi csapatunkat Borbándi István vezetőedzőnek, ami leginkább támadásban látszott meg. Sajnos továbbra is sok labda eladásunk volt elől a támadó szekcióban, viszont kezdett látszani hogy, a támadásokat kicsit dinamikusabban és bátrabban vezettük fel. A védekezésünk viszont nagyon nem működött jól a második félidőben sem, ezért továbbra is nagyon könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek, akik így a mérkőzés végére egy nagyarányú győzelmet arattak ellenünk.

Borbándi István vezetőedző: Megint a második félidő volt a jobb, ahol már bátrabb volt a támadójátékunk. A védekezés sajnos nagyon nem megy. Az elkövetkező hónapokban sokkal nagyobb hangsúlyt kell rá fektetnünk.

MK Pelikán-Siklós KC - Csurgói KK II. 24-50 (9-25)

FU20 III. osztály- D csoport 2. forduló

Játékvezetők: Kóbor András, Szászfai Csaba

Siklós: Tóth (K) - Kiss, Szabó, Varga, Kozma D., Ferenczi 7, Pozsonyi 4, Mészárovics, Benkő K. 2,  Dávid 10, Kovács 1

Vezetőedző: Borbándi István

Csurgó: Tóth, Baranyai (K) - Németh 1, Kránicz 8, Musits 2, Leposa 11, Barcza 9, Bencsik , Takács 8, Opavszky 3, Dobi 4, Pavlovic 4

60p: 24-50

Szombaton serdülő csapatunk is újabb megméretettés előtt állt, most a Bácska SZSE csapata ellen kellett bizonyítania Csermák Gergő együttesének. Foghíjas kerettel tudott elutazni csapatunk Bácsbokodra, ahol így sajnos ismét nem mi voltunk az esélyesebb csapat. 1-1-es állás után egy 5-0-ás szakaszt produkált a hazai gárda és ezzel már olyan előnyre tett szert a Bácska, amire nem tudtunk válaszolni. Sajnos a Bácska csapata is végig tudta tartani magát, így 21 gólos előnyt építettek ki maguknak a félidőre (27-6). A második félidőben küzdöttünk becsülettel az utolsó percig, néha voltak szép megvillanásaink, de a Bácska is tette a dolgát a mérkőzés végéig, így egy nagyarányú győzelmet tudtak aratni a mi csapatunk fölött (50-11).

Csermák Gergő vezetőedző: Sajnos az ellenféllel ellentétben nem tudtunk teljes kerettel megjelenni a mérkőzésen. A jelenlévő játékosokkal küzdöttünk, de sajnos a győzelemre nem volt esélyünk, de igyekeztünk minél többet gyakorolni a meccsen.

Bácska SZSE - MK Pelikán-Siklós KC 50-11 (27-6)

FU18 III. osztály- D csoport 2. forduló

Játékvezetők: Drinóczi Balázs, Pál Rebeka

Siklós: Brunyai (K) - Tóth 2, Ábel, Varga, Kozma D., Pécsi, Szabó 3, Mészárovics 3, Nagyági-Abreu 1, Kovács 2

Vezetőedző: Csermák Gergő

Bácska: Majoros, Milojev, Oszwald (K) - Aranyos Z. 11, Gál 16, Orbán 6, Reznicsek, Szilágyi 6, Czakó, Aranyos Zs., Kapitány 7, Weinhardt 4

60p: 50-11

Vasárnap, ahogy már korábban meghirdettük kezdetét vette az U15-ös gyermekbajnokság is az első játéknappal. A helyszín Nagykanizsa volt, ahol a Kanizsa Arénában került megrendezésre az első forduló. Ahogy már megszokhatták, most is 2 db mérkőzést játszanak a csapatok. Az első mérkőzésünket a Nagyatád csapatával játszottuk, ahol, nagyon nem találtuk a játékunkat, így nagyarányú vereséggel indítottuk el ezt a bajnokságot (41-8). A második mérkőzést a VEMAFI (Siófok) csapatával vívtuk meg, amibe sokkal nagyobb elánnal mentünk bele, és még a győzelem lehetősége is felvillant egy kis időre, de a VEMAFI csapata is észbe kapott és sikerült nekik ismét több góllal elépni tőlünk, így a győzelem gondolatai sajnos gyorsan elillantak, és 7 gólos vereség lett a vége (14-21).

Csermák Gergő vezetőedző: Az első mérkőzésen abszolút nem találtunk magunkra, rengeteg technikai hibával játszottunk, bátortalanok voltunk. A második meccsre sikerült összekapni magunkat, sokkal nagyobb motivációval, lelkesebben léptünk pályára. Félidőben már a győzelem lebegett a szemünk előtt, de sajnos amikor a Siófok ellépett 3-4 góllal, elkezdett egyre jobban szétnyílni az olló.

1 mérkőzés: Nagyatádi RKC SE - MK Pelikán-Siklós KC 41-8 (21-5)

FU15 II. osztály  IV. csoport (Baranya, Somogy, Vas, Zala)

Játékvezetők: Jáger Tamás Gergely, Poller Zoltán

Siklós: Bachmann (K) - Bogár, Ábel 1, Farkas 5, Pécsi, Dalmi, Nagyági-Abreu 2,

Nagyatád: Tóth (K) - Bogdán 17, Jeszencsák 5, Andrási 8, Horváth 5, Jüngling 4, Pápa 2

Vezetőedző: Orbán László

Kiállítás: 2p illetve 12p

Hétméteresek: 1/1 illetve 2/1

Az eredmény alakulása: 5p: 4-2